Тема: Анатомофізіологічні основи відтворення

Ситуація №1

При вагінальному дослідженні корови необхідно визначити границю між зовнішніми та внутрішніми статевими органами. Як це зробити при відсутності чітко вираженого сечового клапана?

 

Ситуація № 2

На території, розташованій між фермою великої рогатої худоби і свинофермою було знайдено відрізок ( шматок) рога матки.  Як визначити видову належність органа при  огляді?

 

Ситуація №3

Бугаям – плідникам на відповідному етапі їх використання поліпшили умови годівлі. Чи можна очікувати поліпшення якості сперми, якщо так, то коли?

 

Ситуація №4

Чим пояснити ситуацію, коли в одного з двох самців – плідників одного виду тварин, які знаходяться в однакових умовах утримання, годівлі та експлуатації, безумовні статеві рефлекси проявляються по - різному?

 

Ситуація №5

Після багаторазового одержання сперми від бугая на штучну вагіну зразка 1942 року було помічено гальмування рефлексу еяколяції. З чим це може бути пов’язано , методи усунення?

 

Ситуація № 6

За останній квартал значно знизилась запліднюваність корів. Оператор пов’язує це з низькою якістю сперми. Які дослідження сперми можна провести в умовах виробництва, щоб визначити її якість?

 

Ситуація №7

Щоб підвищити відсоток запліднюваності корів зоотехнік дав розпорядження технікам штучного осіменіння збільшити кратність осіменіння до трьох при збережені 10 -  годинного інтервалу між введенням сперми. Як Ви оцінюєте таке розпорядження ?

 

Ситуація № 8

На молочнотоварній фермі штучне осіменіння корів проводять маноцервікальним способом, в стійлах. Ваше ставлення до цього ?

 

Ситуація №9

Інструменти для осіменіння корів заправляють на пункті штучного осіменіння і доставляють в корівники без спеціальних пристосувань. Як в цьому випадку знизити вплив негативних факторів?

 

Ситуація № 10

На пункті штучного осіменіння зберігається сперма бугаїв, заморожена різними способами: в гранулах ( облицьованих і необлицьованих), паєтах. Відтаювання її проводять при температурі 38°+- 5° С. Чи правильно це?

 

Ситуація №11

Спробуйте знайти вихід, якщо на пункті штучного осіменіння вийшов з ладу термостат біологічний для відтаювання .

 

Ситуація №12

Корова прийшла в охоту через 4 місяці після осіменіння. Оператор штучного осіменіння звернувся до ветпрацівника з запитанням, як йому вчинити? Ваші дії?

 

Ситуація №13

Оператор використовує всі загальноприйняті способи осіменіння корів. На яку глибину необхідно вводити катетер в канал шийки матки?

 

Ситуація №14

Один оператор штучного осіменіння проводить масаж клітора , вводячи палець в переддвер’я піхви, другий це робить ззовні, через нижній кут вульви. Як правильно проводити масаж клітора?

 

Ситуація №15

На першій фермі оператор штучного осіменіння приходить на роботу разом з доярками, проводить відбір корів в охоті та їх осіменіння, а на другій фермі це робиться наприкінці ранкового і вечірнього доїння корів. Де кращий розклад роботи оператора?

 

Ситуація №16

Парування кобеля та суки не супроводжувалося процесом скліщування (зчеплення). Ваш прогноз відносно можливої вагітності, його обґрунтування?