Навчально-виробничі ситуації до теми "Фізіологія і патологія новонароджених"

 

Ситуація № 1

Теля народилося 2 години тому. Рефлекс  ссання виражений, проте  новонароджене не може піднятися, у нього  обмежена рухливість суглобів.  Поставте діагноз, як вчинити в цій ситуації ветспеціалісту?

 

Ситуація № 2

У новонародженого звисає пуповина завдовжки 37 см. В якій  зоні її потрібно розірвати: в зоні  пупкового кільця, посередині, в  місці найбільшого стоншення, поблизу плаценти?

 

Ситуація № 3

Кролиця народила 6 кроленят і з’їла всі плаценти. Що може статися з цією породілею і чому?

 

Ситуація № 4

При наданні допомоги породіллі отримали плід з ознаками асфіксії. Що призвело до асфіксії новонародженого?

 

Ситуація № 5

Триденне лоша непокоїться, б’є себе ногами по животі, озирається назад. Акту дефекації не спостерігали. Калових мас в  деннику не знайшли. Анальний отвір розвинений. Поставте діагноз.

 

Ситуація № 6

В клітці утримується 5 телят 6-7 денного віку; у трьох із них відмічається припухлість пуповини. При пальпації пуповина болісна. Припухлість поширюється на навколишні тканини. Що   могло призвести до такої патології?

 

Ситуація № 7

Корова народила теля з двома головами. Поставте діагноз. Визначте подальшу долю новонародженого.

 

Ситуація № 8

П’ятиденне теля має набряклий тимпанічний живіт,  непокоїться. Акту дефекації не відмічали. При огляді  у теляти не  виявлено анального отвору, а на його місці помітний виступ шкіри. Поставте діагноз і призначте лікування.

 

Ситуація № 9

У новонародженого теляти спостерігається кровотеча з  пупкового канатика. Що могло призвести до такого явища? Надайте допомогу.

 

Ситуація № 10

В одному господарстві до новонароджених відносять телят  віком 5-7 днів, в другому – до  висихання навколоплідних вод,  а в третьому -   до висихання і відпадання пуповини. Де правильно оцінюють період новонародженості?