Навчально-виробничі ситуації до теми "Фізіологія і патологія родів"

 

Ситуація №1

Роди у корови розпочались 12 годин тому при незначних переймах і потугах, незабаром стався розрив плідного міхура. Корова лежить, загальний стан задовільний, температура тіла 39,5 С, пульс і дихання в нормі. При введені в родовий канал руки з’являються слабкі потуги, які швидко згасають. Канал шийки матки відкритий. Поставте діагноз. Надайте допомогу породіллі.

 

Ситуація № 2

В однієї корови стадія виведення плода тривала 1,5 години, у другої – 4, а у третьої – 5 годин. В якої корови пологи проходили в межах фізіологічної норми?

 

Ситуація №3

Пологи  у корови розпочалися 1,5 години тому, з родових шляхів виступає плідний міхур. Чи можна його розірвати? Якщо  можна, то чому?

 

Ситуація № 4

Кобила народила лоша в навколоплідних оболонках і робить спробу розірвати останні зубами. Ваші дії?

 

Ситуація № 5

У корови тривалий час спостерігались перейми і потуги, однак прорізування  передлежачих частин тіла плода не відбулося. При внутрішньому дослідженні пальпацією встановили, що в родові шляхи врізались всі чотири кінцівки плода, пупковий канатик. Поставте діагноз. Надайте допомогу.

 

Ситуація № 6

Пологи у корови розпочалися вночі, плідний міхур розірвався. При дослідженні породіллі виявилося, що канал шийки  матки розкритий і в нього вклинились дві передні кінцівки і голова. Обвести рукою навкруг плода не вдалося. Поставте діагноз. Надайте допомогу.

 

Ситуація № 7

У суки роди розпочалися у фізіологічні строки. Перейми і потуги ритмічні, нормальні. Вульва вузька і частини  плода упираються в її стінки, промежина вип’ячена. Поставте діагноз та надайте допомогу.

 

Ситуація № 8

Роди у корови розпочалися 10 годин тому при сильних переймах і потугах. З родових шляхів виступають грудні кінцівки плода але права кінцівка коротша від другої. Поставте діагноз.

 

Ситуація №9

Роди у корови розпочалися вранці, при нормальних переймах. З родових шляхів виступає лише голова плода. Поставте діагноз, надайте допомогу.

 

Ситуація №10

Роди у кози розпочалися добу тому при сильних переймах і потугах. При акушерському дослідженні встановили, що в родовому каналі знаходяться розірвані плодові оболонки і помацується спина і холка козеняти. Поставте діагноз, складіть план рододопомоги.

 

Ситуація №11

Роди у корови розпочалися 6 годин тому, проте народження плода не відбулося. Перейми і потуги слабкі. При акушерському дослідженні породіллі в родових шляхах виявили чотири кінцівки – дві задні  і дві передні, голову одного плода і тазову частину другого. Поставте діагноз, надайте допомогу.

 

Ситуація № 12

У суки, яка 62 дні тому була пов’язана з кобелем, розпочалися перейми й потуги, про те , народити цуценят самостійно вона не може. При акушерському дослідженні було встановлено, що голова і передні лапи цуценяти затримуються у піхві. Цуценя велике. Лапи появляються з родових шляхів лише під час потуг і зникають під час пауз. Поставте діагноз та надайте допомогу породіллі.